Telefon
Telefon
WhatsApp
İnstagram

Sakarya Aktaş Prefabrik Sizlere En İyi Hizmet Garantisi Vermekteyiz.

  • Köprübaşı Mah. ANKARA CAD. 372 -/- ADAPAZARI/SAKARYA
  • aktasprefabrikev@gmail.com
  • 0 (530) 583 6595
  • 0 (534) 330 1681
PREFABRİK EV NASIL YAPILIR?

PREFABRİK EV NASIL YAPILIR?

Prefabrik EV

Duvar, pencere gibi tüm parçaları fabrikada üretilen ve inşası için temel kazılması gerekmeyen yapı türüne prefabrik ev denir. Prefabrik evler bir ya da iki katlı olarak istenilen metrekare ve oda yerleşim planına göre hazırlanabilmektedir. Betonarme yapılarda olduğu gibi prefabrik evlerde de ses ve ısı yalıtımı yapılabilmekte, elektrik tesisatı ve kanalizasyon sistemi bulunmaktadır. Yerleşim planına uygun olarak tasarlanabilen prefabrik evler istenildiği zaman sökülerek başka bir yere de nakil edilebilmektedir.

a

Ev sahibinin isteğine göre üretilen parçalar monte edilerek ev inşa edilmektedir. Bu sebeple evin özelliklerine bağlı olarak yaklaşık 1 hafta içerisinde kurulumu tamamlanmaktadır. Başka bir inşaat süreci gerektirmediği ve daha düşük maliyetli olduğu için tercih edilen bu evlerin, kullanılan malzemenin niteliğine bağlı olarak ömrü ise ortalama 40 ile 60 yıl arasında değişmektedir.

 

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Parça kurulumunu gerçekleştirmeden önce subasmanın yani prefabrik ev zemin betonunun hazırlanması gerekir. Beton dökülmeden önce ise zemin düzleştirilip sıkılaştırılır. Ardından drenaj sistemi kurulur ve beton dökülür. Elektrik ve su tesisatı çekilir. İsteğe göre ses ve ısı yalıtımı yapılır. Sonra da duvar paneli, pencere kasası ve çatı kaplaması gibi parçalar monte edilir. Subasman ve montaj işlemleri için profesyonel destek alınması faydalı olabilir.

SAKARYA AKTAŞ PREFABRİK

Prefabrik yapılar konut olarak kullanılabildiği gibi ofis, yazlık ev ya da hayvancılık yapma amacıyla da inşa edilebilmektedir. Kullanım amacına göre prefabrik yapı özelliklerinin ve tesisatın uygun olup olmadığının kontrol edilmesinde fayda vardır.

Prefabrik ev, Prefabrik ev fiyatları, Prefabrik Yapılar, Sakarya Prefabrik, İzmit Prefabrik, Kocaeli Prefabrik, Ankara Prefabrik, Amasya Prefabrik, Adana Prefabrik Düzce Prefabrik, Bolu Prefabrik, SAKARYA AKTAŞ, PREFABRİK KONUT, PREFABRİK BİNA Dubleks Prefabrik Dublex Prefabrikler

Prefabrik Ev (NEDİR?)
17 Nisan 2024, 09:38